Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice na brabis.pl.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem niemałych problemów. Drobne podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, aby rzetelnie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część czytelników – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom usług okaże się zadowalający?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy profesjonalistom, zyskamy gwarancję, że ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy i funduszy – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy też nadmienić o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy korzystając z e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy kierować się tylko jego cenami – dziwnie niskie ceny obsługi zwykle oznaczają jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści zdobyli właściwe certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Close