
Nie wszystkie choroby uzębienia można zlikwidować tradycyjnymi metodami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zwykle jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się na przykład w przypadku uszkodzeń kości, znacznych uszkodzeń uzębienia, konieczności wstawienia implantów czy mostów oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu guzów bądź owrzodzeń. Jakie metody są jednak wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty udać się, by zabiegi były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?
Chirurg stomatolog – leczenie
Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń czy chorych po złamaniach potrzebne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.
Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?
Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Dobrze zatem powiedzieć parę słów na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie z pewnością to, by stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najistotniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma także atmosfera w poradni oraz stosunek dentysty do pacjentów – sporo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, a te znajdziemy między innymi w sieci lub w gronie przyjaciół.