Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębów to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku znacznych ubytków, a nawet bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a jeżeli stosownie o nie zadbamy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów wykonuje się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku warto wspomnieć, że implant zęba to jedynie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się ogromną trwałością. Jego największą zaletą jest także to, iż nie rdzewieje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego używanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa wiele lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów?

Wachlarz materiałów, z których wytwarzane są korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną porcelanową, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a prócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.

Close