
Implanty zębowe to najlepszy sposób na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i ogólnego bezzębia. Ich najważniejszymi atutami są względnie łatwa pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant, a dokładniej jego korona, wygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Ich założenie jest także mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie pełnej protezy lub mostu – nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ów zabieg i jak należy się do niego przygotować.
Implanty zębów – fazy terapii
Zabieg wstawienia implantów stomatologicznych zaczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Ponadto istotne jest także stosowne nastawienie i zapanowanie nad strachem. W następnej kolejności stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. Umożliwia to odsłonięcie kości i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu korzysta się z technik piezochirurgii oraz specjalnie dobranych wierteł. To najbardziej skomplikowany etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i wprawy. Precyzja konieczna jest także przy umieszczeniu implantu stomatologicznego w kości. Kiedy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.
Implanty stomatologiczne a środki przeciwbólowe
Proces zakładania implantu zęba rodzi w niektórych pacjentach obawy związane z możliwym dotkliwym bólem odczuwanym podczas zabiegu oraz kilka dni po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest kompletnie nieuzasadniony. Nowoczesna implantologia dysponuje niesłychanie efektywnymi lekami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo czuli na ból mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które całkiem usunie możliwość odczuwania stresu przed leczeniem stomatologicznym.