Jak przygotować chrzciny dziecka?

Nie zwlekaj! Wybierz świetną ofertę lokalu na chrzciny w dobrej cenie.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą ważną rodzinną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonego potomka, w związku z tym troszczą się o to, aby wszystko w ten dzień było dopracowane. Planowanie chrzcin bywa jednak trudne, w szczególności jeśli na imprezę zaprasza się dużą grupę krewnych oraz przyjaciół. W tym artykule przeczytasz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrztu – możesz określić preferowany podarek dla swojego dziecka

Kiedyś chrzciny odbywały się natychmiast po narodzinach dziecka, czasem nawet tego samego dnia, z przyczyny znacznej śmiertelności noworodków. Z czasem chrzciny zamieniły się w istotny dzień nie tylko dla bliskich krewnych malucha, więc są wyprawiane zwykle 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na skrupulatne rozważenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, jak wybór matki i ojca chrzestnych, jak również kościoła, w którym będzie mieć miejsce obrzęd. Planując z parafią termin obrzędu wypada uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku oraz noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z dalekich miast. W wysłanych zaproszeniach powinno się umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest potrzebne do ustalenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie bójmy się też zakomunikować, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina głównie stawia na zabawki, natomiast rodzicom bardziej pomogą użyteczne podarki, jak choćby kołderka dla dziecka, ubranka lub fotelik do auta.

Lokal na chrzciny lub przyjęcie w domu – na co się zdecydować?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziny malucha, w następstwie tego nie każdy uczestnik obrzędu w świątyni był zapraszany na uroczyste przyjęcie. Dzisiaj normą jest już wspólny obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców. Przeglądając propozycje lokali, w których można urządzać chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują udekorowane pomieszczenia, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przygotuje menu współgrające z charakterem imprezy oraz który zapewni umiejętną obsługę uczestników. Jeżeli ceremonia wyznaczona jest na na miesiąc letni, radzimy wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina albo fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia, a kilkuletni goście imprezy zamiast zanudzać się przy stoliku mogą harcować na świeżym powietrzu. kluczowy jest dodatkowo taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca docelowego był komfortowy, podobnie jak transport gości do zarezerwowanego noclegu lub domu.

Dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Close