
Witamina C to pierwiastek o szerokim zastosowaniu, który leczy choroby i wzmacnia układ immunologiczny. Zalecany jest przede wszystkim w czasie większej zapadalności na przeziębienia. Od lat 60. witaminę C wykorzystuje się w dodatkowy sposób – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Zweryfikujmy więc na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – niezwykle silne stężenie
Witamina C jest składnikiem niezbędnym do życia człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z pożywienia), ponieważ samodzielnie nie potrafimy jej stworzyć. Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu sprawdza wpływ kwasu askorbinowego na leczenie poważniejszych chorób – zapalenia stawów, miażdżycy, a także mnóstwa innych. Nauka weryfikuje zwłaszcza wpływ witaminy C na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre doświadczenia starają się udowodnić, że zastosowanie alternatywnej kuracji może przynieść o wiele lepsze wyniki leczenia. Podanie dużych porcji kwasu askorbinowego do ustroju to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracja od 10 gramów pomoże pokonać wiele poważnych chorób.
Wlewy witaminy C – kiedy zobaczę efekty
Technika podawania witaminy C, czyli kroplówka, niweluje możliwość pojawienia się skutków niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych metod (np. tabletek). Dzięki temu miażdżyca może się cofnąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc wyniki mogą być znakomite. Żeby dostrzec ostateczne efekty, leczenie musi potrwać przez dłuższy czas, a dawki muszą być precyzyjnie kontrolowane przez lekarza, który decyduje o kierunku leczenia.