Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Wywóz mebli Kraków - usługa dostosowana do waszych potrzeb

Większość z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z przeróżnych przyczyn. Żeby nie zajmowały powierzchni domu, zazwyczaj przestawiamy je do piwnicy, na poddasze lub do komórki lokatorskiej. Rzecz jednakże w tym, że po kilku miesiącach także te pomieszczenia stają się na tyle ciasne, że zwyczajne korzystanie z nich okazuje się męczarnią. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do gruntownego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, aby uwolnić się od zebranych przedmiotów. Takie duże porządki często organizujemy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Wypada więc wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z domu, piwnicy i strychu.

Zamów wywóz mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Śmieci takie jak elementy ram okien, popsute meble, sprzęty elektroniczne czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na odpady komunalne. Chcąc się ich pozbyć, możemy skorzystać z trzech rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem samochodu bądź przyczepą. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na zdeponowanie rupieci o pokaźnej objętości. Najlepsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zadba on również o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często oferują też fachową asystę przy opróżnianiu komórki, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – na czym polega?

Stare meble, o ile będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą być spopielone lub porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu ich według tworzywa, z jakiego są wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wykonuje, polega w większości wypadków na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem stosuje się do produkcji nowych szaf, stołów albo półek.

Dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Close