Komu zlecić sprawdzenie auta przed zakupem?

Zakup samochodu to istotny wydatek – z tej przyczyny dla wielu z nas wiąże się z podjęciem odpowiedzialnych decyzji. Wyjątkowo wysokim ryzykiem jest zakup pojazdu używanego – uczciwość ich właścicieli niestety w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia, a samochód, który miał być bezwypadkowy i w 100% sprawny, okazuje się mieć „ciekawą” historię i sporo defektów. Niestety nie wszyscy jesteśmy w stanie wykryć ewentualne wady przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie pojazdu przed kupnem warto więc zlecić specjalistom.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – wykrywanie usterek i wad

Sprawdzenie aut używanych jest niezbędne, aby przekonać się, że faktyczny stan techniczny pojazdu jest taki, jak twierdzi jego obecny właściciel. Dobrze będzie, jeśli samochód obejrzy profesjonalny, zaufany mechanik, nie mający żadnych związków ze sprzedawcą. Wyjątkowo ważne jest to podczas zakupu pojazdu z komisu czy też od pośrednika. Niektóre firmy, by podnieść sprzedaż, mają skłonność do przemilczenia informacji o rozmaitych mankamentach i wadach, które przyczyniłyby się do obniżenia ceny. Sprawdzenie samochodu przed kupnem pozwala uniknąć takich pomyłek i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – rejestry i kartoteki

Jednakowo znacząca – a może nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Idzie tu w szczególności o dane o potencjalnych kolizjachz jego udziałem, przebiegu i wpisach w rejestrach samochodów kradzionych. Na sprawdzenie auta pod tym kątem pozwala tzw. numer VIN (Vehicle Identification Number) i specjalistyczne wyszukiwarki. Korzystanie z nich jest płatne, ale firmy oferujące inspekcję pojazdów gwarantują też dostęp do tej usługi – dzięki niej nie kupimy samochodu pochodzącego z kradzieży i unikniemy wielu innych kłopotów.

Close