Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Wiele odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Idzie tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy w toku wszelkiego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, generalnych porządków w piwnicy bądź na strychu czy odśnieżania. Odpady takie jak gruz, stare meble, elementy okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i objętość

Szukając kontenera, warto skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w czasie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, a także płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Wrocław czy Kraków, ale również w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera w określone miejsce. Kontener należy napełnić w ustalonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają utylizacji.

Close