Kontenerowy wywóz śmieci – nie musisz robić tego sam

Odnowienie mieszkania, przebudowa czy też budowa domu, prace w ogrodzie, opróżnianie piwnicy albo strychu – co łączy te, z pozoru kompletnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania wytwarzane są spore ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, gdy nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich przypadkach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej leży teraz obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu zalecamy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić transportu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także często wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. W sezonie zimowym to też najlepsza metoda na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, parkingów czy trawników.

Close