Masz problemy z awansem? Czas na sesje z doradcą zawodowym!

Potrzebujesz profesjonalnej porady coacha psychologa? Skieruj się na janklusak.pl.

Sektor zatrudnienia w ostatnim dziesięcioleciu jest niezwykle konkurencyjny i wymusza regularne dopasowywanie się do jego aktualnych wymogów. Stąd tak ważny jest nie tylko rozwój zawodowy jednostkowego pracownikafirmy, ale także efektywna organizacja pracy dużych grup osób zatrudnionych. W takich działaniach warto wesprzeć się doświadczeniem jakie posiada coach.

Sesje z coachem kariery – rozwiń swoje umiejętności zawodowe

Profesjonalny coach psycholog pomaga rozszerzyć zakres umiejętności danej osoby, przygotowuje ją na nadchodzące wyzwania zawodowe oraz ewentualne zmiany. Sprawia to, że może ona znacznie skuteczniej rozwijać swoje umiejętności, co przekłada się na lepsze efekty pracy, ale też kreuje szersze perspektywy awansu. Coach koncentruje się na zamiarach oraz aspiracjach klienta, dlatego sesje z nim zawsze są spersonalizowane, ukierunkowane na realizację określonych założeń. Kto przeważnie postanawia skorzystać z usług doradcy zawodowego? Są to zwłaszcza dyrektorzy oraz właściciele firm, którzy pragną rozszerzyć swoje kompetencje w sektorze zarządzania i organizacji pracy.

Praca z doradcą zawodowym – pierwsze spotkanie oraz poznanie celów klienta

Podstawą przynoszącej pożądane rezultaty współpracy z coachem biznesu, jest drobiazgowe poznanie klienta. W związku z tym pierwsza sesja z coachem skupia się na dokładnym określeniu oczekiwań oraz aspiracji klienta, zapoznanie się z jego sytuacją zawodową, kwalifikacji, najboleśniejszych porażek oraz największych sukcesów zawodowych. Pomaga to ustalić, czy najodpowiedniejszą drogą rozwoju będzie coaching czy może doradztwo, jak również uzgodnić ilość i częstotliwość sesji niezbędnych do osiągnięcia zakładanych wyników. Wstępne spotkanie nie musi przebiegać z coachem twarzą w twarz – można umówić się na rozmowę telefonicznie bądź przez komunikator. Po przeprowadzeniu uzgodnionej serii sesji coach przygotowuje podsumowanie całego procesu. Wymienia w nim, które zamierzenia zostały osiągnięte, a także czy ewentualnie niezbędna jest kontynuacja pracy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]

Close