Planujesz obiad wigilijny dla pracowników? Rozważ zamówienie cateringu świątecznego

Chcesz poznać więcej informacji o cateringu świątecznym w Krakowie? Wejdź na lastrada.pl.

Święta Bożego Narodzenia to okres, który spędzamy głównie wraz z rodziną, lecz obiady świąteczne odbywają się również w firmach. Częstokroć kadra firmy organizuje je sama, osobiście przygotowując bożonarodzeniowe potrawy, jednakże w sporych przedsiębiorstwach ten model działania często nie jest skuteczny. Aby więc ułatwić sobie kwestię przygotowania firmowych obiadów wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – polskie potrawy i smakowite ciasta

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole musi być podanych jak najwięcej typowych świątecznych smakołyków. To głównie ryby, jak chrupki filet z pstrąga lub karpia, jak również staropolskie zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, ewentualnie także zupa rybna. Nie może brakować też uszek z kapustą i grzybami, które najczęściej spożywane są razem z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez zimnych przekąsek, przykładowo bez sałatki jarzynowej czy śledzia z borowikami. Warto również zadbać o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy kutię z miodem, makowiec bądź lekki sernik.

Catering świąteczny dla pracowników – wybierz dania, które wszystkim będą smakować

Planowanie Bożego Narodzenia w firmie należy zacząć z pewnym wyprzedzeniem. Powinieneś wyznaczyć dzień wydarzenia i dopasować go do planów urlopów zespołu. Umożliwia to dokładne określenie przypuszczalnej liczby gości uroczystości, a w efekcie ułatwi zamówienie optymalną ilość porcji. Rekomendujemy omówić z załogą menu i razem złożyć zamówienie na te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Istotne jest również to, aby mieć wiedzę czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które znajdują się w deserach, lub są w ekipie firmy wegetarianie. Dla takich osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem posiłków świątecznych przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, ale nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Close