Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Kiedyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, ale też mają wiele innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze więc napisać parę słów o tym, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, które typy są stosowane przez dentystów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Implanty zębów – jak wygląda leczenie?

Współcześnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczne zmniejszenie czasu leczenia – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne kompresy, zaś od razu po zabiegu – wystrzegać się tytoniu, bardzo ciepłych potraw i napojów wyskokowych. Istotne jest również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają dyskomfort i obrzęk.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na komfort życia chorych – dlatego bardzo ważne okazuje się to, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem oraz pozytywnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.

Close