Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Potrzebujesz dowiedzieć się, komu zlecić regulację okien Warszawa? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź http://tinyurl.com/y7hpmdeh.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która ma być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – aby należycie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić optymalną szczelność okna, ale również zapobiega zdeformowaniom i defektom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje kłopoty z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, warto dodatkowo wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Close