Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Jeśli ciekawi Cię najkorzystniejsza oferta profesjonalnego druku 3D, skieruj się na cadxpert.pl/drukowanie-3d/

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do projektantów CAD, konstruktorów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, jak również przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wydrukowanego w technologii SLA, SLS, PolyJet, DMLS, oraz FDM, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, że nie dysponuje własną drukarką 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się także baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały zredagowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą FDM – wielobarwne materiały

Najbardziej rozpowszechnioną metodą drukowania 3D jest FDM – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja kosztów do jakości, a także opcja użycia materiałów w obszernej palecie barw. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany najczęściej przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Druk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, detali, bardzo wąskich ścianek oraz wygładzonej powierzchni.

Wydruk 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia precyzję konturów oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Close