Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niewidoczną gołym okiem powłokę. Chroni ona stal przed szkodliwym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Służą one zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do magazynowania dużych ilości ukończonych już preparatów. Wspomniane wyżej cechy powodują, iż zbiorniki ze stali nierdzewnej są również doskonałym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki stalowe dla branży spożywczej

Zbiorniki stalowe są często używane w różnych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W browarach, piekarniach czy gorzelniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się powodzeniem w sektorze spożywczym w głównej mierze dlatego, że na tego rodzaju naczyniach nie zbiera się osad, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości zarazkami lub dzikimi drożdżami.

Close