Zamów audyt strony internetowej.

Pojęcie audytu – cytując definicję internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN – to ewaluacja przedsiębiorstwa, firmy czy spółki pod kątem przeróżnych czynników, np. organizacyjnych i finansowych, a także ocena możliwości przyszłego rozwoju. Co, mając na uwadze powyższe, oznacza zatem audyt SEO? Jest to gruntowna analiza strony www, sprawdzająca różne jej aspekty, jak szybkość wczytywania się strony, meta opisy i tytuły, hierarchię nagłówków, kod strony i wiele mniej i bardziej istotnych elementów. Poza samym wskazaniem uchybień oraz błędów, w szczegółowym audycie SEO powinny znaleźć się też wytyczne co do rozwiązania wymienionych problemów.

Audyt SEO bada witrynę internetową pod względem zgodności ze normami W3C, treści na stronie, użyteczności, jak również poprawności kodu. Oprócz tego sprawdzane jest również, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, aby wskazała ona wszelkie nieprawidłowości na stronie oraz – co najważniejsze – zaproponowała rozwiązania, które pozwolą je naprawić.

Audyt SEO – sporo błędów zdoła dostrzec tylko człowiek

W internecie jest masa narzędzi oraz stron, z wykorzystaniem których można szybko i bez ponoszenia żadnych kosztów wykonać audyt SEO strony www. Zalety takiego rozwiązania? Cena i szybkość. Minusy? Długo by wyliczać. Bezpłatne narzędzia lub też wersje testowe z niewielką liczbą opcji, nie są nieomylne. Jeżeli już odnotują jakieś nieprawidłowości na stronie, to zapewne nie wszystkie. Dużo błędów (m.in. w kodzie) wychwycić można jedynie podczas analizy przeprowadzonej przez specjalistę w danym obszarze, a nie oprogramowanie.

Na audyt SEO wykonywany przez agencję oczekuje się w większości wypadków od kilkunastu dni do mniej więcej miesiąca. Termin na przygotowanie analizy powinien zostać sprecyzowany w umowie podpisanej z firmą, która podjęła się jego wykonania. Taki audyt pozwoli wykryć wszystkie kluczowe problemy kryjące się w witrynie. Jeśli strona była postawiona na platformie pokroju Shoper czy Magento lub na bezpłatnym szablonie, to błędów do naprawienia może być mnóstwo. Kiedy strona powoli się ładuje, a na istotne dla klienta frazy pojawia się daleko poza pierwszą setką wyników wyszukiwania, to także są to oznaki, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu jest dobrym rozwiązaniem.

Audyt SEO – co ujawni, jeżeli będzie przeprowadzony dobrze

Poprawnie zrealizowany audyt SEO może obnażyć liczne wady witryny, najczęściej:

 • brak czy też niewłaściwa integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console),
 • powody słabej widoczności witryny na frazy kluczowe,
 • rzeczywista liczba zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępnością witryny dla botów wyszukiwarek,
 • poprawność kodu witryny,
 • nieprawidłowości w hierarchii nagłówków,
 • niska jakość zawartości strony,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • brak metadanych,
 • błędy strony w wersji na komórki, takie jak zbyt wolne wczytywanie się jakiś obrazów,
 • brak albo nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • niska prędkość wczytywania się witryny w wersji na komputer i na urządzenia mobilne

.

Dane:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

Close