Nie wiesz, jak wybrać agencję SEO? Google Ci doradzi

Jeżeli chcesz wiedzieć jak zatrudnić agencję SEO, koniecznie kliknij tu.

Jeśli posiadasz swoje przedsiębiorstwo i uruchamiasz dla niego stronę firmową, zapewne z czasem myślisz nad tym, co zrobić, żeby pojawiała się ona wysoko w rezultatach wyszukiwania. To oczywiste przecież, iż w XXI w. widoczność w sieci jest jednym z fundamentów sukcesu, gdyż to właśnie stąd gros klientów po raz pierwszy dowie się o twojej ofercie. Jak więc zatrudnić rzetelną firmę SEO? Warto wsłuchać się w podpowiedzi ekspertów.

Google doradza, jak znaleźć rzetelną firmę SEO

Nie można negować, iż cały sektor usług SEO, czyli działań skupiających się na optymalizacji stron internetowych pod wyszukiwarki, powstała i bezustannie rozkwita zasadniczo wyłącznie za sprawą Google. Mimo obecności licznych alternatyw, jak przykładowo Baidu, Rambler bądź Yandex, wciąż najistotniejsze są pozycje uzyskane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy zatem, kto potrzebuje zyskać widoczność w sieci, musi zapracować na swoje miejsce w top 3 w Google. W przypadku branż, w których konkurencja jest silna, najczęściej nie jest to łatwe bez wsparcia fachowców z agencji SEO. Google postanowiło pomóc osobom, dla których koncepcja SEO jest czymś nowym, i udostępniło krótki film o tym, jak rozpoznać solidną agencję SEO.

Cechy dobrej firmy SEO według Google

Maile Ohye, pracownica, Google z przeszło dziesięcioletnim stażem, klarownie tłumaczy, jak poznać rzetelną firmę SEO, wymieniając wśród nadrzędnych cech m.in.:

  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od zrozumienia, jak klient prowadzi swój biznes, jakie są jego cele i kto stanowi jego najpoważniejszą konkurencję,
  • zdolność oceny czasu i budżetu niezbędnego do wykonania planowanych wdrożenia,
  • zapewnienie stronie wsparcia technicznego oraz praca nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • przejrzystość odnośnie planowanych działań, przykładowo poprzez permanentny dostęp do statystyk strony i comiesięczne raporty,
  • udzielenie stronie wsparcia technicznego oraz praca nad poprawą jej użyteczności,
  • zadbanie o całościową widoczność strony www, a nie tylko pozycjonowanie w wyszukiwarce na określone frazy.

Pracownica firmy Google zaznacza też, iż dobra agencja SEO nigdy nie obieca spektakularnych wyników z dnia na dzień, ponieważ optymalizacja strony www jest procesem długotrwałym, niejednokrotnie dającym odczuwalne rezultaty dopiero po paru miesiącach pracy.

Close