Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Głównym powodem, przez który na portal internetowy może zostać zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych nieprzyjemnych sankcji?

Zaprzestań wykorzystywania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie ogromnej liczby odsyłaczy kierujących odbiorców na naszą stronę internetową. Manipulują one pozycją witryny w wyszukiwarce i przez to przekraczają zasady uczciwego SEO opracowane przez grupę Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w postaci wpisów marketingowych naszpikowanych sztucznymi odnośnikami. Szerzy się też zjawisko sprzedaży linków, co skutkuje nałożeniem bana. Jeśli nieuczciwe praktyki zostaną ujawnione, strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się natychmiastowym zmniejszeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, czasem aż o 30 podstron.

Czy można wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Nie zapominajmy, że gdy na adres www będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o odtworzenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie gwarantuje całkowitego sukcesu. Wyślijmy zapytanie do doświadczonej firmy SEO, jeśli chcemy zwielokrotnić szansę pozbycia się problematycznych filtrów. Specjaliści momentalnie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google należy zlecać tylko prestiżowym agencjom.

Close