Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Zleć odwirusowywanie WordPressa.

WordPress stał się w mijających latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów oraz stron internetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się już w milionach. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania witryny malware, potrzebne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa po atakach cyberprzestępców?

Ze strony internetowej wychodzi spam? Nie dajesz rady się zalogować? Teksty na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na stronie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci adresów? To zaledwie parę z częstych objawów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich przypadkach potrzebne jest natychmiastowa reakcja, żeby znaleźć powód infekcji i przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa na ogół wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy każdego dnia parają się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów www na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach hakerów najlepiej powierzyć fachowcom od tego typu zadań.

Czyszczenie infekcji WordPress – wnikliwy przegląd plików oraz baz danych strony

Eksperci zajmujący się czyszczeniem malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają skrupulatne sprawdzenie baz danych i plików strony. Weryfikują pliki htaccess oraz wp-config, a także kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów. Podczas naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, obniżające ryzyko następnych infekcji. Jeśli długookresowa infekcja spowodowała włączenie strony do spisu zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć również niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Odwrócenie wszystkich efektów infekcji nie jest gwarancją, iż taki przypadek nie zdarzy się za jakiś czas, toteż istotne jest cykliczne uaktualnianie CMS-a i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Close