Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Więcej informacji o atrakcjami w Małopolsce.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc często trudno odnaleźć się w ogromie informacji o najnowszych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych i ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Portal dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – istotne informacje i mapy

Aby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o pokazach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Turyści planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapę, na której prędko znajdą zabytki i galerie, hotele, motele i schroniska młodzieżowe, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Natomiast dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, piękno parków narodowych i krajobrazowych oraz regiony agroturystyczne.

Katalog ambasad i proste rozmówki – ważne informacje dla podróżników z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych ciekawych miejscowości. Informacje znajdujące się na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Niezmiernie wartościowa dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie pobytu w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Close