Jeśli chcesz zamówić podłogi drewniane, odwiedź ten adres.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste, więc każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym podłożu – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, czekając dwa dni, aż wyparuje z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, pamiętaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem później trudniej będzie je reklamować. Zadbaj też o temperaturę podłogi – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Panele podłogowe muszą pracować

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian temperatury w pokoju. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – do ich zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Close