Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Dowiedz się więcej o butach do jazdy konnej na http://bit.ly/2M80sdp

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie jest to dziwne – szczególnie, jeśli dostrzega się liczne atuty tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: rozwój wszystkich mięśni, polepszenie kondycji, a także trening odpowiedniej postawy. Oprócz tego ma zbawiennie wpływa na psychikę: likwiduje stres, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i zwiększa poczucie odpowiedzialności. Żeby jednak całkowicie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy odpowiednio wybrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki a może sztyblety?

Wyróżnia się 2 główne typy butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Drugie są wyraźnie krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to natomiast buty bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego gwarantują osłonę większej powierzchni nogi, redukując ryzyko powstawania otarć i sińców. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jakkolwiek decydując się na ich kupno, należy pamiętać o tym, by wyekwipować się także w osłonę na nogi – czapsy bądź sztylpy.

Z czego są wykonywane buty do jazdy konnej?

W trakcie zakupów butów do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z jakiego zostały one wyprodukowane. W sprzedaży znajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej rozmaitych zamienników. Te pierwsze są z pewnością droższe, lecz warto się na nie zdecydować ze względu na zwiększoną wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Lubiane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest miękka i po kilku dniach przybiera oczekiwany kształt. Bydlęca skóra pod tym względem prezentuje się nieznacznie gorzej, jakkolwiek jej niewygórowana cena jest znaczną plusem.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Close