Antena telewizyjna – co brać pod uwagę podczas kupna

Sprawdź, gdzie zamówić antenę telewizyjną

W zdecydowanej większości domów dostrzec można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był niepotrzebnym gadżetem, należy zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w rozmaitych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co można znaleźć w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj niezwykle szeroki. W sklepach dostępne są siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach narzędzia potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się również niezwykłą odpornością na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duża oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy zamontować. Powinno się pamiętać, że pod uwagę powinno się brać mnóstwo czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można szybko znaleźć w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Close