Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Jeśli chcesz zamówić urządzenie do drenażu limfatycznego w domu, koniecznie wejdź na https://carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której intencją jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje indywidualnie do miejsca ucisku oraz stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie używają maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór urządzenie naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób krążenie chłonki. Istnieje multum wskazań do wypróbowania presoterapii. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako element regeneracji powysiłkowej.

Mobilny sprzęt CarePump do presoterapii w domu

Dużo opcji użycia aparatów do presoterapii przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. Teraz osoby często korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, za sprawą przenośnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy drenaż. Aparaty CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, więc bez trudu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to m.in. choroby bakteryjne oraz wirusowe i niewydolność serca, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Close