Atuty rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla osób, które lubią mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To również świetny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, gabinetu albo pokoju dziecka, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale innych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Dobrze dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – inne przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub natężenia światła , przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego współczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoratywną. Rozbudowana kolorystyka i współczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli pragniesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.

Close