Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Dowiedz się, gdzie nabyć sztylpy, wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy złotych. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając ochronę dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży zwykle spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są polecane dżokejom z zawężonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Close