Dlaczego warto pić sok z kiszonej kapusty i buraków

Chcesz kupić sok z kapusty? Wejdź na superbutelki.pl.

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan znowu powróciły do naszego menu. Do kapusty i buraków dołączają również inne, do tej pory mniej popularne owoce oraz warzywa. Pisząc o leczniczych zaletach fermentowanego jedzenia nie sposób nie wspomnieć również o napojach takich jak maślanka, kwas chlebowy albo różnego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych jarzyn. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na zainteresowanie – pozwalają w prosty i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu organizmowi substancje niezbędne dla jego poprawnego działania.

Jakie witaminy ma w sobie sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie dużo substancji oddziałujących dobroczynnie na nasze zdrowie. Najistotniejszym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za fermentację. Sok z kapusty, ogórków czy pozostałych kwaszonek to również doskonałe źródło witamin. Godne uwagi jest zwłaszcza wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już filiżanka tego napoju dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się też pić ze względu na zawartość witaminy K i E, witamin z grupy B, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Z jakiego powodu trzeba pić sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z uwagi na zawartość bakterii kwasu mlekowego korzystnie oddziałuje na nasz układ odpornościowy oraz pracę jelit. Na domiar tego nagromadzenie witamin polepsza funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy szkorbutu, depresji i cukrzycy, jak również pomagają radzić sobie z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. refluks czy wrzody żołądka. Pobudzają one także apetyt i stanowią osłonę podczas terapii antybiotykami i pobudzają apetyt.

Dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Close