Dlaczego warto zaopatrzyć się w maskę ochronną?

Szukasz maski na twarz? Wejdź na vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Jeszcze do niedawna maska ochronna kojarzyła się tylko ze służbą medyczną albo grupami turystów zwiedzającymi Polskę. Teraz z uwagi na pojawiające się regularnie groźne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, maseczki jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są często noszone przez Polaków.

Do czego służą maseczki jednorazowe?

Maski na twarz zasłaniają usta i nos, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko przedostania się zarazków i wirusów do organizmu przez śluzówkę. Niektóre modele maseczek wyposażone są w transparentną przesłonę z tworzywa sztucznego, która całkowicie zabezpiecza twarz, a przede wszystkim oczy, przez które także może dojść do zakażenia. Maseczki na twarz powinny być stosowane przez pielęgniarki, lekarzy czy strażaków, którzy są codziennie narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z osobami aktywnie zarażającymi. Zdrowym osobom takie maski posłużą do ochrony przed niebezpiecznymi zarazkami w czasie pracy czy korzystania z komunikacji miejskiej. Stało się to bez wątpienia koniecznością w okresie zagrożenia zarażeniem się nadzwyczaj niebezpiecznym koronawirusem COVID-19.

Jaką maseczkę wielorazową do codziennego wykorzystania?

Maska ochronna powinna mieć styczność ze skórą jedynie nie drażniącą powłoką tkaniny, przykładowo bawełny. Maski na twarz powinny być komfortowe oraz umożliwiać swobodne oddychanie. Zaleca się nabywać maseczki ochronne, które produkowane są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych stosowanych w medycynie i które przed zapakowaniem są ozonowane. Niektórymi maskami można posługiwać się kilka razy, oczywiście pod wymogiem zastosowania wytycznych zawartych w załączonej do opakowania instrukcji.

Dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

Close