Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

Potrzebujesz drukarki 3D? Wejdź na cadxpert.pl

W ofercie firmy CadXpert natkniesz się wyłącznie na drukarki 3D od najlepszych producentów takich rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej sprzedaży, działają m.in. w technologiach: PolyJet, FDM oraz SLA.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad 3 dekad – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i maszyny. Wyliczono, że wykorzystując drukarki 3D i pozostałe produkty Stratasys można obniżyć wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony praktycznie o 90%. Kluczowe założenia pracy ekspertów firmy Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych usług i drukarek 3D, jak również wsparcie merytoryczne i techniczna. Najlepiej sprzedające się produkty oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to następny wiodący producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs produkuje najbardziej zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, takie jak SLS i SLA. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w autorskiej, prekursorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest rodzajem technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – cechuje się funkcjonalną budową i intuicyjną obsługą. Czym pionierska technologia LFS odróżnia się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, jak również precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można otrzymać tożsame makiety, do czego dąży się przede wszystkim w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tej marki są szeroko wykorzystywane w rozlicznych branżach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Wydruk jest dokładny i solidny, a w trakcie procesu drukowania nie zdarza się przemieszczenie warstw oraz nie występują wypaczenia.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Close