Impregnaty do drewna na zewnątrz – zastosowanie

Skieruj się tu, aby zamówić ług do drewna

Środki do konserwacji drewna to preparaty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego powinno się konserwować nimi drewniane meble?

Wykorzystanie środków do konserwacji drewna

Drewno jest materiałem, który nadaje wnętrzu przytulny charakter. To surowiec często wykorzystywany do wyrobu elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi) oraz mebli. Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe oraz wiele innych elementów. Z kolei preparaty wykorzystywane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Starannie skompilowane składniki zawarte w impregnatach powodują, że podłoga jest bardziej wytrzymała na zużycie i uszkodzenia. Warto jednakże pamiętać, że drewniane podłogi powinny być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Close