Jaką telewizję można odbierać z pomocą anteny satelitarnej?

antena SAT, antena satelitarna

Większość z nas posiada w swoim domu telewizor. Mimo tego, że wybieramy coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy czasem zobaczyć interesujący film lub program telewizyjny. By odbiór programu stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie specjalnej anteny. Doskonale sprawdza się do tego antena SAT, którą obecnie można kupić bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która potocznie określana bywa mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez spory odsetek odbiorców w miejsce kablówki . Jest to rezultatem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wymienić można parę rodzajów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe i panelowe. Anteny tego rodzaju odznaczają się konkretnymi cechami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Na ten moment najczęściej konsumenci stosują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, by nie niszczały w efekcie działania złych warunków pogodowych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Najwyższej jakości antena SAT będzie mogła służyć kilka lat.

Co oprócz anteny satelitarnej jest konieczne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest jedynym elementem niezbędnym do tego, by bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej należy również zaopatrzyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy albo działający na osobnym paśmie), kabel koncentryczny i odbiornik satelitarny.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Close