Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Zamów kontenery otwarte

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się dużą trwałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele pojemników? Z jakiego powodu należy zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady sypkie, płynne, niebezpieczne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym zaczepy do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontener otwarty na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały miałkie mogą też być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą także kontenery otwarte używane do przewozu i gromadzenia odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Close