Kilka słów o tablicach korkowych i ich zastosowaniu

Tablica korkowa – niby zupełnie pospolita rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Różnorodność wykonania i rozmiary tablic korkowych sprawiają, że sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i znajdują zastosowanie w biurach i urzędach.

Jak zwykle używamy tablic korkowych?

W głównej mierze napotykamy tablice korkowe na korytarzach szkół i przedszkoli. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, ważne informacje o organizowanych wydarzeniach (konkursach, wywiadówkach, olimpiadach lub studniówkach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to również idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem nauczyciela dzieci mogą przygotowywać artykuły na interesujące ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować wystawę rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na rozmaite okazje – mali artyści będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto zastosować tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, gdyż w potopie maili nie każdy przeczyta wszystkie wiadomości. Warto jednak pamiętać, żeby tablica była powieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – wykorzystaj je w domu

Do wszystkich wymienionych wyżej przykładów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak pragniemy spożytkować tego typu tablice w domu, wypada skupić się na rozmiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe wytwarzane są w ramach drewnianych, aluminiowych lub z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w kilku kolorach (czerwony, ciemny i jasny zielony, różowy, kremowy), a listwy MDF są przeważnie białe, czarne, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, zatem każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju mieszkania. Jak można użyć tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić nagrody zdobyte w konkursach, kartki przysłane przez rodzinę z wakacyjnych wojaży lub wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A pasjonaci podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, aby zaznaczać kolorowymi pinezkami odwiedzone już miasta lub kraje.

Close