Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

listwa podłogowa, listwy drewniane

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością wystarczający powód, by nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Close