Kompatybilne kapsułki do ekspresu Nespresso i ich różnorodność

Co warto wiedzieć o kapsułki Nespresso zamienniki?

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych zwolenników. Współcześnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy można kupić zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Roma, Venezia, Trieste oraz Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, pieczonego chleba czy prażonych orzechów. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje też polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Hazelnut, Chocolate, Vanilla oraz Carmel.

Opakowania obecne w większości sklepów mieszczą zazwyczaj 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów też pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, gdy nabywca ma wątpliwości, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Close