Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Więcej informacji o shuttersami w sypialni.

Szatersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się przeważnie z aranżacją wnętrz w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Ale ten element zabezpieczenia okna można użyć także w polskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą pełniły podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, co powoduje, że rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, gdyż to w salonie podejmuje się gości, jak również przesiaduje się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Z tej przyczyny warto zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale jednocześnie wygodny. Dowolność wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do wnętrza, co pozwala m.in. na częściowe jego ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego zaciemnienie, jeśli pragniemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – doskonała bariera przed hałasem

Możliwość kontroli dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże też z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można efektywnie kontrolować temperaturę sypialni, która ma przecież duży wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, natomiast w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Na dodatek okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Gromadzi się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w zagięciach zasłon, a ich pielęgnacja jest bardzo prosta i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w pokoju dziecięcym, w łazience czy w kuchni.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Close