Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Sprawdź, gdzie nabyć mydło antybakteryjne, wejdź na https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Na każdym centymetrze kwadratowym skóry rąk może bytować nawet do 5 milionów komórek drobnoustrojów. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach roznoszą się pasożyty, wirusy i bakterie, które wywołują poważne choroby. Dlatego mycie rąk jest niezbędne. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Na co dzień to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest niezbędne

Mydło dezynfekujące znalazło szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – gabinetach dentystycznych, szpitalach i przychodniach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu dań z jajek, mleka czy mięsa (głównie drobiowego), gdyż te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają również postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Close