Napisy na murach to częsty problem. Usuń je środkiem do mycia elewacji

środki do mycia elewacji, środek do czyszczenia elewacji

W ostatnim czasie problem pojawiania się malunków na murach i elewacjach budynków znacznie przybrał na sile. Przeważnie mają one formę napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest żadna, a ponadto często hasła te niosą treści wulgarne lub rasistowskie. Nic więc dziwnego, że administratorzy lub właściciele budynków robią co w ich mocy, żeby usunąć je z elewacji. W tym celu najczęściej postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednakże jest całkiem kosztowne i pochłania sporo pracy. Alternatywą dla przemalowania może być wykorzystanie środka do czyszczenia elewacji.

Działanie środka do usuwania farby olejnej?

Działanie tychże środków opiera się na aktywnych czynnikach, które rozpuszczają komponenty najpopularniejszych farb – w szczególności różnego typu żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, iż środki tego typu pozwalają na oczyszczanie nawet bardzo porowatych powierzchni. Najlepsze preparaty do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są niebezpieczne dla ludzi oraz otoczenia. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na ścianę budynku – w tym celu trzeba skorzystać z wałka lub dużego pędzla. Po 60 minutach preparat trzeba spłukać wodą albo opłukać myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać środki do czyszczenia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji powinny znaleźć się w wyposażeniu wszystkich firm sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to przede wszystkim elewacje nieogrodzonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Mały pojemnik środka okaże się przydatny również właścicielom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Nabycie preparatu do czyszczenia elewacji to w obliczu konieczności pomalowania ścian po raz kolejny duża oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas niezbędny do wykonania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Close