
Zamów ochraniacze dla koni.
Ci, którzy na co dzień nie pasjonują się jeździectwem, nierzadko są zdziwione, że kończyny koni trzeba osłaniać stosownymi ochraniaczami. Wachlarz produktów tego rodzaju jest dość szeroki i na rynku dostępnych jest wiele ochraniaczy dla koni wykonanych z różnorodnych tworzyw. To powoduje, że także doświadczeni jeźdźcy mają czasami kłopot z ich wyborem.
Ochraniacze dla koni – transportowe, ujeżdżeniowe, skokowe
Podstawowym kryterium wyboru ochraniaczy, które trzeba nałożyć zwierzęciu, jest typ aktywności, w jakiej koń w danym momencie uczestniczy. Jest sporo kategorii ochraniaczy: ujeżdżeniowe, skokowe, rajdowe, crossowe, stajenne, transportowe i specjalistyczne, a każde z powyższych pełni odrobinę inną rolę. Przykładowo, zadaniem ochraniaczy ujeżdżeniowych jest zredukowanie niebezpieczeństwa powstania stłuczeń, urazów mechanicznych, jak również skaleczeń, które czasami mogą przytrafić się w czasie treningów ujeżdżeniowych. Takie ochraniacze bardzo dobrze pochłaniają dynamikę uderzenia, a zarazem dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe cechują się twardą zabudową skoncentrowaną na zakryciu tylnej powierzchni oraz boków kończyny zwierzęcia, co chroni ją w razie zderzenia z drążkiem przeszkody. Kończyny koni sportowych, które ze względu na uczestnictwo w najrozmaitszych zawodach jeździeckich wożone są raz za razem nawet kilkadziesiąt kilometrów od stadniny, osłaniają ochraniacze transportowe. Muszą one być wykonane z tworzyw, które nie przyczynią się do powstania zadrapań nawet w czasie dalekiej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi kupisz też kaloszki dla konia, które zaprojektowano dla zwierząt, które się ścigają. Kaloszki osłaniają piętkę koni, które podczas biegu uderzają tylnymi kopytami o przednie.
Ochraniacze dla koni – z jakich tworzyw są wykonywane?
Jeźdźcy szukający ochraniaczy dla koni znajdą nadzwyczaj szeroką ofertę produktów, odróżniających się od siebie nie tylko tworzywem, z których są wytworzone, ale ceną. Oczywiście, zwykle najatrakcyjniejsze na pierwszy rzut oka są ochraniacze ze skóry, jednakże trzeba o nie odpowiednio troszczyć i konserwować je po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku za jakiś czas będzie trzeba wymienić je nowe. Inne surowce, z których wytwarza się ochraniacze, to mocny i lekki neopren oraz inne materiały sztuczne. W sklepach można kupić także kaloszki wytworzone z gumy.
Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków
Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail:
[email protected]