Ochraniacze dla konia osłonią kończyny zwierzęcia przed urazami

Zamów ochraniacze dla koni.

Ci, którzy na co dzień nie pasjonują się jeździectwem, nierzadko są zdziwione, że kończyny koni trzeba osłaniać stosownymi ochraniaczami. Wachlarz produktów tego rodzaju jest dość szeroki i na rynku dostępnych jest wiele ochraniaczy dla koni wykonanych z różnorodnych tworzyw. To powoduje, że także doświadczeni jeźdźcy mają czasami kłopot z ich wyborem.

Ochraniacze dla koni – transportowe, ujeżdżeniowe, skokowe

Podstawowym kryterium wyboru ochraniaczy, które trzeba nałożyć zwierzęciu, jest typ aktywności, w jakiej koń w danym momencie uczestniczy. Jest sporo kategorii ochraniaczy: ujeżdżeniowe, skokowe, rajdowe, crossowe, stajenne, transportowe i specjalistyczne, a każde z powyższych pełni odrobinę inną rolę. Przykładowo, zadaniem ochraniaczy ujeżdżeniowych jest zredukowanie niebezpieczeństwa powstania stłuczeń, urazów mechanicznych, jak również skaleczeń, które czasami mogą przytrafić się w czasie treningów ujeżdżeniowych. Takie ochraniacze bardzo dobrze pochłaniają dynamikę uderzenia, a zarazem dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe cechują się twardą zabudową skoncentrowaną na zakryciu tylnej powierzchni oraz boków kończyny zwierzęcia, co chroni ją w razie zderzenia z drążkiem przeszkody. Kończyny koni sportowych, które ze względu na uczestnictwo w najrozmaitszych zawodach jeździeckich wożone są raz za razem nawet kilkadziesiąt kilometrów od stadniny, osłaniają ochraniacze transportowe. Muszą one być wykonane z tworzyw, które nie przyczynią się do powstania zadrapań nawet w czasie dalekiej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi kupisz też kaloszki dla konia, które zaprojektowano dla zwierząt, które się ścigają. Kaloszki osłaniają piętkę koni, które podczas biegu uderzają tylnymi kopytami o przednie.

Ochraniacze dla koni – z jakich tworzyw są wykonywane?

Jeźdźcy szukający ochraniaczy dla koni znajdą nadzwyczaj szeroką ofertę produktów, odróżniających się od siebie nie tylko tworzywem, z których są wytworzone, ale ceną. Oczywiście, zwykle najatrakcyjniejsze na pierwszy rzut oka są ochraniacze ze skóry, jednakże trzeba o nie odpowiednio troszczyć i konserwować je po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku za jakiś czas będzie trzeba wymienić je nowe. Inne surowce, z których wytwarza się ochraniacze, to mocny i lekki neopren oraz inne materiały sztuczne. W sklepach można kupić także kaloszki wytworzone z gumy.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Close