Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Jeśli chcesz kupić kapsułki z kawą, koniecznie sprawdź https://cafessima.pl

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go najczęściej w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu równie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie sporządzoną wybieramy się przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kawiarni, jest to najczęściej ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. Aktualnie do wszystkich wziętych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można nabyć kompatybilne kapsułki.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Close