Profesjonalne mopy do mycia podłóg – warto je mieć

Dowiedz się więcej o mopach profesjonalnych

Mycie podłogi wydaje się bardzo prostym zadaniem – wystarczy mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy idzie o znaczną powierzchnię lub nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Mopy profesjonalne – po czym rozpoznać te najwydajniejsze?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwie cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznym metrażu – przykładowo hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Należy także pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłogi

Sam mop to za mało, aby pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i szybko myć podłogi. Nieomal równie istotne są również akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a właściwie dobrane znacznie upraszcza i przyspiesza mycie podłóg. W czasie czyszczenia większych powierzchni radzimy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Close