Systemy rynnowe – istotna część konstrukcji dachu

Kup systemy rynnowe.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia efektywne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej gromadzenia się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zdolności – podobnie jak montaż rynien. Co zatem winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie moduły je tworzą?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu bądź pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny plastikowe, PCV czy metalowe – które kupić?

W ofercie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wykonane z różnych materiałów – głównie z metalu lub PCV. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on narażony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien warto zatem przedyskutować z profesjonalistą.

Dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Close