Ta maska to hit z Nowego Sącza! Na czym polega jej fenomen?

– Skąd Pani ma tę maskę? – To już któryś raz z kolei, gdy ktoś zadaje to pytanie. Nigdy wcześniej nie zaczepiano mnie na ulicy, ale odkąd nałożyłam na twarz produkt nowosądeckiej firmy, sytuacja zmieniła się radykalnie. Na czym polega fenomen przezroczystych masek Mini Shield firmy Vitberg?

Vitberg – producent wyrobów medycznych do wibroterapii, opatentował i uruchomił niedawno produkcję masek/pół-przyłbic o dość nietypowym kształcie i ciekawym designie. Dziś widzę w szarych, transparentnych maskach nauczycieli, fryzjerów, kosmetyczki, niezliczonych ekspedientów sklepów wszelkich branż oraz dziesiątki ludzi na ulicach.

Z danych, które uzyskaliśmy wynika, że ponad 100 tysięcy osób w Polsce i kilka tysięcy za granicą korzysta już z rozwiązania nowosądeckiej firmy, a produkt staje się prawdziwym hitem sprzedażowym.

W przygotowaniu są wersje dla dzieci oraz rozwiązania profesjonalne dla gastronomii, gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych oraz fizjoterapeutów. Co wyróżnia maskę Mini Shield spośród innych?

Zaletami tego rozwiązania są: jego waga, regulacja na nosie, umożliwiająca noszenie okularów, łatwość utrzymania maski w czystości i dezynfekcji oraz, a może przede wszystkim… brak ograniczeń w oddychaniu. To wielka odmiana po trzech miesiącach noszenia tradycyjnych masek.

Skąd pomysł na takie rozwiązanie? – Potrzebę stworzenia maski Mini Shield podyktowała sytuacja i własne doświadczenia. W kraju, w którym żyje 8 milionów osób powyżej 65 roku życia, codziennie notujemy 200-400 nowych zachorowań. Poruszanie się chociażby w sklepach z maską pod brodą lub pod nosem, wydaje się co najmniej nieroztropne – twierdzi Jacek Sikora, właściciel firmy.

– Z drugiej strony rozumiemy tych, którzy mają problem z oddychaniem w tradycyjnych maskach. Dlatego jesteśmy przekonani, że rozwiązanie takie jak Mini Shiled to idealny kompromis pomiędzy potrzebą, a wręcz koniecznością ochrony innych, a swobodnym oddychaniem – dodaje.

Jak się okazało, maska znalazła również swoje zastosowanie u osób głuchych lub z dużym deficytem słuchu, którzy znaczną część komunikacji opierają na czytaniu z ruchu warg. Dowiedzieliśmy się również, że w przygotowaniu są kampanie społeczne, zwracające uwagę na problemy osób niedosłyszących, w których maski z Nowego Sącza mają odgrywać znaczącą rolę.

Źródło tekstu: https://sadeczanin.info/rozmaitosci/ta-maska-hit-z-nowego-sacza-na-czym-polega-jej-fenomen

Close