Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Znajdź shutters na skyshutters.pl.

Projektując wystrój pomieszczenia, na ogół nie przeznacza się dużo uwagi na okna. Zazwyczaj wybiera się klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony i firany, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego produkowane są okiennice dekoracyjne typu shutters

Podstawową właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się, wobec tego można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od fantazji lokatorów. Wytwarza się je z płyt MDF, z drewna, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy zakłada się zwłaszcza na oknach, jakkolwiek jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach lub w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się wciąż okazjonalnie, ale większa część z nas na pewno widziała je na ekranie telewizora lub w kinie, bowiem te okiennice są bardzo popularne na terenach z gorącym klimatem, czyli w RPA czy w Australii.

Dekoracyjne okiennice typu shutters pasują do rozmaitych stylów wnętrz

Prócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters świetnie się prezentują, mają one też praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niesłychanie elegancki wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości posesji. Wypada dodatkowo uwydatnić, iż nachylenie lameli shuttersów jest regulowane bez użycia żyłek, co rodzice małych dzieci lub posiadacze psotnych zwierzaków, które poplątać sterczące łańcuszki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Close