Wszystko co warto wiedzieć o roletach wewnętrznych

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, ale również pozwala to regulować ilość promieni słonecznych docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Najczęściej do zasłaniania okien korzystamy z zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych i okiennych. W wielu z nich kupimy także wszelkie niezbędne dodatki, tj. kółka z żabkami, karnisze metalowe, rozety czy wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym miejscu będziemy w stanie złożyć pełen zestaw konieczny do instalacji rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na roletach rzymskich dość łatwo zbiera się kurz, gdyż robione są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania posłużą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a także w łazience. Te rolety posiadają naprzemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – jak zamawiać

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i często okazuje się, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Pamiętajmy jednak o tym, żeby właściwie obliczyć rozmiar okien, ponieważ źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.

Close