Wykorzystanie podkładów medycznych na co dzień

Sprawdź, gdzie kupić podkłady medyczne.

Będące bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia grzyby, bakterie i wirusy znajdują się praktycznie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zarażenia powstaje jednakże w pomieszczeniach, w których często przebywają osoby chore lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia mają bezpośredni kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi miejscami są głównie wszelkiego rodzaju placówki służby zdrowia, gabinety medycyny estetycznej, studia tatuażu czy salony spa. Aby zmniejszyć ryzyko przenoszenia drobnoustrojów i innych szkodliwych mikroorganizmów, stosuje się rozmaite akcesoria – poza rękawiczkami silikonowymi i preparatami dezynfekującymi są to również podkłady higieniczne.

Podkłady jednorazowe – zastosowanie

Większość chorobotwórczych roztoczy i wirusów przenosi się poprzez kontakt skóry ze skażonym przedmiotem, dotykanym uprzednio przez osoby zarażone. Żeby zminimalizować ryzyko przenoszenia się bakterii w salonach i gabinetach urody, stosuje się podkłady higieniczne. Z reguły są one wytworzone z celulozy lub podobnych tworzyw i tworzą skuteczną barierę dla mikroorganizmów. Podkłady medyczne są jednorazowego użytku i rozkłada się je np. na fotele ginekologiczne i dentystyczne, stoły zabiegowe oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Podkłady jednorazowe – zastosuj w publicznym WC

Jeszcze większe ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych powodowanych przez bakterie panuje tam, gdzie z prawdopodobnie zanieczyszczoną powierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – w toalecie. Możliwość przeniesienia się wirusów redukują jednorazowe nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest rekomendowane we wszelkich miejscach, w których toaleta jest publicznie dostępna – na przykład w punktach usługowych, placówkach oświaty, sklepach czy firmach.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Close