Zastosowanie blachy trapezowej

blachodachówka trapez, trapez na dach

Blachy trapezowe dachowe tworzą mocne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa coraz bardziej popularna?

Trapez na dach – niedroga i mocna blacha

Nazwa blachy trapezowej wywodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony także z uwagi na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niewielką cenę artykułu i nieskomplikowany montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej wykorzystywana do kładzenia pokryć dachowych i może być idealną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką odporność na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być zastosowana blacha trapezowa?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Korzystnie prezentuje się na obiektach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z różnych okoliczności nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Trapez na dach będzie też wspaniale prezentować się jako wykończenie składnic, garaży lub obiektów gospodarczych. Blachę trapezową dachowe dachową powinno się kupować bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że materiał jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę kolorów blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, np. systemy rynnowe.

Dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Close