Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Dalsze informacje o środkach dezynfekcyjnych stosowanych w szpitalach.

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pozwalają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są używane i w jaki sposób działają? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków antyseptycznych zazwyczaj znajdziemy aldehydy, chlor, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, jak również mnóstwo innych komponentów. Do często stosowanych preparatów należą żele, płyny w sprayu, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki odkażające – przeznaczenie

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, laboratoriach czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania toalet, blatów, urządzeń sanitarnych, podłóg, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, sztućców, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Close