Aparat do magnetoterapii – niezbędny w gabinecie rehabilitacyjnym

Szukasz aparatów do magnetoterapii? Wejdź na http://tinyurl.com/yyhaj39q.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza również ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i likwiduje obrzęki.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na pokaźne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy także modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Close